Časté chyby při instalaci vnitřních dveří

Obsah článku

Ne každý může být odborníkem na instalaci vnitřních dveří, ale mnozí z nás musí čelit takovému úkolu: při přípravě nového domu nebo při generální opravě starého domu. Tento článek vám pomůže vyhnout se chybám.

Volba velitele

Instalace dveří začíná volbou velitele. Je důležité nedělat chybu, protože konečný výsledek práce závisí pouze na jeho profesionalitě. Dokážete najít zkušeného odborníka na noviny? Možná, ale zpravidla je dobrý pán vždy nabitý prací a pro své služby nepotřebuje další reklamu. Jednou z nejčastějších chyb je to, že si klient vybere řemeslníka na základě jeho schopnosti dlouho promluvit o různých složitostech truhlářství. Výmluvnost nenahrazuje dovednosti. Často je za pochvalnými psy pro sebe amatérismus skrytý, a nejlepší ze všeho bude jeho práce vyprávět o mistrovi..

Takže první tip: neváhejte požádat velitele, aby ukázal svou předchozí práci na instalaci dveří. To vám pomůže se správným výběrem..

Pokud by byl dům opraven výměnou podlah a přestavbou příček, bylo by hezké koordinovat práci tesaře s prací stavitelů. Je důležité zjistit všechny nuance konstrukce podlah a dveří. To je nezbytné, aby se předešlo pozdějším obtížím při instalaci dveří. Například: je dobré, když je dveřní blok nainstalován takovým způsobem, že může být opláštěn deskami ze všech stran. Platbpásky ve tvaru písmene L vypadají méně atraktivní.

Při instalaci posuvných dveří, které jedou do výklenku, je důležité bezpečně zajistit horní kolejnici, po které budou jezdit. Konec konců je to právě ona, kdo odpovídá za hmotnost křídla dveří. Pokud není kolejnice bezpečně připevněna, dveře ji odtrhnou. Bez demontáže stěn výklenku nebude možné průvodce znovu opravit..

Je důležité, aby úroveň podlahy ve všech místnostech byla stejná – to umožňuje instalaci zárubně bez prahů, což je samozřejmě výhodné, protože prahy, bez ohledu na to, jak pečlivě na ně chodíte, jsou stále sraženy. Při instalaci rámů bez prahů je třeba vzít v úvahu jeden důležitý detail: pokud je podlaha jiná v sousedních místnostech, musí šev mezi podlahovými krytinami probíhat ve středu dveřního křídla, když jsou dveře zavřené (je nutné je koordinovat s mistrem, který podlahy vytváří). Jinak bude moci každý v místnosti „se zavřenými dveřmi“ obdivovat část podlahové krytiny z další místnosti. Je to nepřijatelné. Proto je tak důležité koordinovat práci stavitelů, mistra, který ukládá podlahy a truhláře.

Pokud je úroveň podlahy jiná, měla by být zárubeň opatřena prahem, který skryje rozdíl. Práh může být stanoven bez čtvrtiny, což způsobí, že bude nižší a pohodlnější, bude méně bolet nohama. V tomto případě je těsnost mírně narušena, ale u vnitřních dveří to není tak důležité. Tapety nebo dlaždice by měly být přivedeny až k samému okraji dveří, takže šířka platforem se dostatečně překrývá.

Chyby při zavěšení křídla dveří

Dveřní závěsy jsou možná nejdůležitějším procesem, doba jejich provozu závisí na tom. Nesprávná montáž vede k namáhání a deformacím v dveřním bloku, což má za následek předčasné opotřebení pantů a zámků dveří. Vůle a napětí nakonec zničí spojení krabice s dveřmi, v důsledku toho se montážní pěna, která drží krabici v otvoru, zhroutí a vysype. V závislosti na hmotnosti křídla dveří jsou namontovány závěsy, které vydrží požadované zatížení, mohou být dva nebo více. Je velmi důležité, aby každá smyčka dobře zapadla do své drážky – bez vůle.

Časté chyby při instalaci vnitřních dveří Frézování drážky závěsu

Drážka pro pant je vyrobena ruční frézkou, nikoli dlátem, jako v minulém století. Všechny závěsy by měly být na stejné ose, aby při otevírání a zavírání dveří nedocházelo k žádnému zkosení a napnutí. „Hraní“ smyček v drážkách není povoleno. Pokud se toto pravidlo nedodrží, panty nebudou trvat dlouho..

Dveře by navíc měly být snadno zavřitelné, aniž by došlo k odpružení, závěsy by se neměly „rozdrtit“. Aby se zabránilo zavěšení závěsů při zavírání dveří z masivního dřeva, zkušený truhlář dělá okraj křídla na straně závěsu vždy 90 °, ale menší. A při zavěšení dveří továrny je nutné vytvořit správnou mezeru mezi křídlem dveří a rámem. Při zavírání by se správně zavěšená opona měla dotýkat pouze těsnění, nikoli krabice, dokonce i ze strany závěsu. Je to snadné zkontrolovat: stačí vložit kus papíru mezi krabici a plátno – papír by měl procházet neomezený podél celého obvodu dveří.

Časté chyby při instalaci vnitřních dveří Správně zapuštěný dveřní závěs

Pár slov o těsnění: je důležité instalovat těsnění dveří pouze z vysoce kvalitní trvanlivé pryže; zapadá do drážky vybrané v krabici. Je lepší nepoužívat těsnění na „samolepicí“.

Pokud jde o dveřní zárubně, zpravidla tovární nevzbuzují důvěru: jsou tenké, nespolehlivé, standardní velikosti, vyrobené z kvalitního dřeva.

Časté chyby při instalaci vnitřních dveří Vložka těsnění dveří

Zvláště se nedoporučuje vybírat MDF boxy. Pokud jsou křídla dveří již zakoupena v obchodě, je lepší objednat rámy dveří v truhlářské dílně. Objednejte závěs a instalaci ke stejným pánům.

Chyby při instalaci do dveří

Instalace dveří není tak snadná, jak se zdá na první pohled. I dveře nejvyšší kvality nevydrží dlouho, pokud jsou ve dveřích nainstalovány nešťastně. Proto svěřte instalaci průvodce.

Bloky dveří se instalují do otvoru přísně svisle pomocí vodorovné a vodorovné linie. Pokud není dodržena svislost, dveře se spontánně otevřou nebo zavřou pod vlivem gravitace. Bloky dveří můžete správně nainstalovat pomocí dřevěných klínů: nejprve je rám klínovaný, strana závěsu je nejprve pevná, je zkontrolována otevírání a svislost. Dveřní křídlo musí přilnout k rámu rovnoměrně po celé rovině.

Časté chyby při instalaci vnitřních dveří Klínování dveřního bloku

Po zaklínání je otvor vyplněn polyuretanovou pěnou. Pěna se rozpíná tak, že nedeformuje krabici, je nutné nainstalovat mezi plátno a krabici rozpěrky nebo vložit proužky z lepenky, široké 2-3 mm. Neměli byste šetřit na polyuretanovou pěnu. Kvalitní profesionální pěna se při zasychání příliš neroztahuje, nedeformuje zárubeň a po zaschnutí má vyšší hustotu a lépe drží rám v otvoru. Někteří mistři doporučují, kromě montážní pěny, upevnit zárubně pomocí kotev nebo šroubů hmoždinkami. Jak však ukazují mnohaleté zkušenosti, pro správně zavěšené a instalované dveře bude stačit jedna montážní pěna. Kromě toho kotvy a šrouby kazí vzhled dveřního rámu. Po vysušení se přebytečná pěna odřízne nožem. Potom se výbava ořízne (pod úhlem 45 °) a přibije se. Při správném oříznutí by neměly být ve spojích žádné mezery. Musíte připnout platband s cvočky s malými čepičkami, je lepší použít vzduchovou pistoli, pak nehtové hlavy budou méně patrné.

V případě potřeby lze vnitřní dveře instalovat samostatně. Kvalitu jeho práce však může zaručit pouze zkušený řemeslník. Nainstaluje dveře podle všech pravidel, přičemž vezme v úvahu specifika každého konkrétního případu. Nesprávnou instalací lze nakonec zničit i ty nejlepší dveře..

Ohodnoťte tento článek
( Zatím žádné hodnocení )
Přidejte komentáře

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Co je to hygienická sprcha – jak vybrat mísič pro toaletu nebo bidet, způsoby instalace a ceny